Osprey Argon 85

  • 2 Vrk: 30,00 €
  • 3 Vrk: 40,00 €
  • 5 Vrk: 50,00 €
  • 1 Vko: 60,00 €
  • 10 Vrk: 65,00 €
  • 2 Vkoa: 70,00 €
  • Vähimmäisaika: 2 Vrk
    Enimmäisaika: 1 Kk
  • Seuraavaksi saatavilla: 30.5.2023
Current Store Time: 2023-05-30 14:27:13

ERINOMAISELLA KANTOJÄRJESTELMÄLLÄ VARUSTELTU RINKKA, JOKA TÄYTTÄÄ TODELLA PITKIEN VAELLUKSIEN ASETTAMAT VAATIMUKSET

Osprey Argon 85 on tilava 85 litran rinkka, joka sopii pitkille vaelluksille ja retkille erämaassa, jotka vaativat erityistä huomiota rinkan mukavuudelta ja kantojärjestelmää, joka pystyy hallitsemaan erittäin raskaita kuormia. Malli korvaa suositun Xenithin, joka on lopetettu Ospreyn valikoimasta.

Rinkassa on vakaa ja ilmava kantojärjestelmä, jossa on ergonomisesti muotoiltu pehmuste ja ruiskupuristettu selkäpaneeli, joka jakaa painon niin, että et kuormita selkääsi turhaan raskaiden kantamusten kanssa. AirScape-paneeli tarjoaa erinomaisen ilmanvaihdon. Fit-on-the-Fly-toiminnolla voit fiksata rinkan säätöjä liikkuessasi, etkä joudu erikseen käyttämään rinkkaa poissa selästä.

Rinkka on mahdollista ylipakata säädettävän yläkannen ansiosta, mutta sen voi myös irroittaa kokonaan ja käyttää päiväreppuna, rinkan jäädessä telttaan. Rinkassa on paljon käytännöllisiä taskuja ja kiinnikkeitä, johon saat järjesteltyä pienemmät tavarat. Integroitu sadesuoja on aina valmiina kädenulottuvilla huonon ilman yllättäessä. Puristushihnoilla saat rinkan aina tasapainotettua oikein, kun matkan edetessä kuorma kevenee.